ÚMČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Palackého nám. 11, 621 00 Brno | e-mail: sekr@reckovice.brno.cz | Úřední hodiny: Po, St 8:00-17:00 | datová schránka: py6bvvq

Telefon: 541 421 711

Úvod | Napište nám | Mapa serveru | Tisk článku

Novinky e-mailem


Aktuality

11.04.2018

V Brně přibudou nové kontejnery na starý textil. Pomůžou charitě i životnímu prostředí

Mít domov není samozřejmostí, poznal jsem to na vlastní kůži. Bez cizí pomoci bych se nepostavil opět na nohy,“ říká pan Luboš, kterému pomohlo oblečení odložené do kontejnerů. Na jaře jich v Brně přibude okolo 180 nových kusů.


Společnost SAKO vymění stávajících 170 kontejnerů na textil za nové a sběrnou síť v Brně rozšíří o dalších 180 kusů. „Pokud to bude možné, nové kontejnery budeme rovnoměrně umísťovat vedle nádob na sběr plastu, papíru a skla, stávající systém doplníme tak, aby třídit odpad bylo pro Brňany zas o něco snadnější,“ uvedl Martin Ander, náměstek primátora pro životní prostředí. Rozšiřování míst, které umožní upřednostnit další užívání odloženého textilu před jeho skládkováním nebo energetickým využitím, plynule navazuje na již fungující projekty re-use managementu. „Aktuálně provozujeme na čtyřech sběrných střediscích odpadu projekt Druhý život, kde lidé mohou odkládat staré věci, které už doma nechtějí, a někdo jiný si je může za symbolickou cenu zase koupit. Jiný projekt se zase věnuje odkládání starého nábytku, který dále poskytujeme sociálně potřebným,“ doplnil ředitel společnosti SAKO Karel Jelínek.


Sesbíraný textil putuje do textilní banky BALTAZAR na podporu činnosti Diecézní charity Brno. BALTAZAR provozuje sběrnu, třídírnu, šatník a charitní prodejny. Textilní banka navíc zaměstnává lidi dlouhodobě nezaměstnané a funguje pouze z materiálních darů a z výnosu charitních prodejen (tzv. bazarů).


Co se děje s odloženým textilem?

Textil projde tříděním a podle stupně opotřebení a druhu materiálu je určeno jeho další použití. Část putuje do charitativních prodejen, větší část potřebným lidem a co nejde využít na nošení, putuje k materiálové recyklaci na výrobu koberců, izolačních materiálů apod.


Co všechno je možné odevzdat?

Do kontejnerů na textil je možné odkládat veškeré oděvy, párovou obuv, hračky, kabelky a bytový textil (záclony, závěsy, povlečení, ubrusy).  Vše je třeba zabalit do igelitových pytlů, aby nedocházelo k vzájemnému ušpinění.


Martin Drozd, vedoucí oddělení komunikace

SAKO Brno, a.s.

Jedovnická 2, 628 00 Brno

Tel.: 548 138 208, 728 225 593, E-mail: drozd@sako.cz, www.sako.cz04.04.2018

Pozvánka na debatu.

Pozvánka na velkou debatu "Jaké budou Řečkovice". Informační leták zde.


23.03.2018

Pálit rostlinné zbytky můžeme v Řečkovicích a na Mokré Hoře ve středu, pátek a sobotu od 9 do 21 hod

Tuto změnu přinesla vyhláška č. 19/2017, kterou se stanovují podmínky pro spalování suchých rostlinných materiálů ve statutárním městě Brně. Celoměstsky je na otevřeném ohništi zakázáno pálení těchto materiálů za účelem jejich odstranění v neděli, ve státem uznávaný svátek a v době vyhlášení vzniku smogové situace. Pálit jiné než suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami zakazuje zákon na ochranu ovzduší.


V minulosti na území naší městské části taková omezení neplatila. Zpřísnění v této oblasti má vést ke zlepšování kvality ovzduší.16.03.2018

Brno rozdává kompostéry

Na jaře 2018 mohou občané města Brna získat kompostér zdarma. Společnost SAKO ve spolupráci s městem Brnem jich v rámci projektu podporovaného evropskými fondy rozdá hned 2 100 kusů. Cílem je podpořit správné nakládání s biologicky rozložitelnými odpady a kompostování jako nejvhodnější způsob jejich využití.


Občané si mohou vybrat ze tří druhů kompostérů – standardní uzavírací 900litrový, standardní uzavírací 400litrový nebo sada pěstebních kompostérů (sada obsahuje 2 ks 400litrových pěstebních kompostérů). Žádosti je možné podávat od 16. dubna na webové stránce www.resako.cz, kde jsou zároveň uveřejněny bližší informace.


Žadatel o kompostér musí splňovat následující podmínky:

• žadatel je fyzická osoba starší 18 let

• kompostér musí být umístěn a řádně využíván na území města Brna

• žadatel musí absolvovat školení o kompostování formou e-learningu (na www.resako.cz)


Postup, jak kompostér získat:

• na www.resako.cz si přečíst informace o kompostování a správně odpovědět následujících 12 otázek

• vyplnit osobní údaje, adresu umístění kompostéru a vybrat si typ kompostéru, který vám bude nejlépe vyhovovat

• odeslat žádost

• na uvedenou emailovou adresu vám bude doručeno potvrzení o přijetí vaší žádosti s informacemi k vyzvednutí kompostéru.


V případě dotazů můžete kontaktovat Ing. Alenu Procházkovou, telefon: 548 138 212, mobil: 725 339 536, email: prochazkova@sako.cz.


29.01.2018

Kdy s odpadem do sběrného střediska

Pondělí:                    13–18 h


Úterý až pátek:         9–13 a 14–18


Sobota:                     9–13 a 14–17


Neděle:                     zavřeno


Informace o všech sběrných střediscích v Brně najdete zde.


05.01.2018

Termíny čištění komunikací

Ke stažení jako soubor pdf. zde.


31.08.2015

Město poskytuje zápůjčky z Fondu rozvoje bydlení

Město Brno poskytuje vlastníkům nemovitostí na území města Brna zápůjčky na opravu a modernizaci bytových a rodinných domů a bytových jednotek.


Celý dokument je ke stažení na tomto odkazu zde.


17.07.2015

Návrh rekonstrukce dětského hřiště mezi bytovými domy na Měřičkově, Novoměstské a Kunštátské

Cílem projektu je obnova stávajícího dětského hřiště, které již nevyhovuje současným požadavkům. I nadále bude hřiště rozděleno na jednotlivé zóny. Dětské hřiště pro věkovou kategorii 0-12 let, kde bude provedeno oplocení o výšce 1 m. Vedle dětského hřiště se na místě stávajících a nevyužívaných stojanů šňůry na sušení prádla navrhuje plocha pro cvičební stroje pro věkovou kategorii 12-99 let. Součástí této plochy je navržen pingpongový stůl. K plochám jsou navrženy obslužné komunikace o minimální šířce 1,5m, mobiliářové a herní prvky. Výsadby zeleně skupiny stromů budou doplněny především podél stávajícího chodníku. Jsou voleny druhy stromů, které se zde již nacházejí. V jižní části řešeného území jsou spíše rozvolněné výsadby – moruše, které doplňují celkový záměr vytvoření klidové odpočinkové plochy.Průvodní zpráva


C.1_Širší vztahy


C.2_Celkova situace


C.3_Koordinační situace


C.4_Situace katastrální tisk


C.5_Vizualizace


Vizualizace 1


Vizualizace 2


Vizualizace 3


Vizualizace 4


Zákres 1


Zákres 2


Copyright © Statutární město Brno, městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Všechna práva vyhrazena.

Publikační systém WebGet© IT STUDIO s.r.o., 2002-2018