ÚMČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Palackého nám. 11, 621 00 Brno | e-mail: sekr@reckovice.brno.cz | Úřední hodiny: Po, St 8:00-17:00 | datová schránka: py6bvvq

Telefon: 541 421 711

Úvod | Napište nám | Mapa serveru | Tisk článku

Aktuality

04.01.2022

Milostivé léto

 


Akce "Milostivé léto" aneb možnost zbavit se některých exekucí končí už 28. ledna 2022


 


Pokud máte dluh a související exekuci či exekuce u některé z veřejnoprávních korporací (stát, město, městská část, městská firma apod...), nebo některých vybraných soukromých společností (i některé soukromé společnosti se zapojily do této speciální akce), máte teď do 28. ledna 2022 jedinečnou možnost ji/je ukončit za konkrétních (zjednodušených a výhodných) podmínek. 


Pokud tak chcete učinit, je třeba DO KONCE TÉTO LHŮTY:


✅Zjistit si co nejrychleji (pokud jste tak již neučinili), zda máte exekuci a zda splňuje podmínky akce "Milostivé léto". Můžete tak učinit například online https://milostiveleto.cz/ nebo telefonicky 770 600 800 (jedná se o bezplatnou dluhovou linku a dluhové poradenství neziskové organizace Člověk v tísni)


✅Oslovit přímo příslušného exekutora (neoslovujte subjekt, u kterého máte příslušný dluh) v rámci této speciální akce. Určitě nezapomeňte všude komunikovat informaci, že je to v rámci této oficiální akce "Milostivé léto". Jméno svého exekutora najdete v exekučním příkazu.


✅A nakonec zaplaťte jistinu svého dluhu (tj. původní dlužná částka vymáhaná v exekučním řízení) + poplatek příslušnému exekutorovi ve výši 908 Kč. Vše ostatní stát v rámci této speciální jednorázové akce odpouští.


 


!!! Vše výše uvedené je potřeba stihnout do konce této lhůty !!!


 


Pokud si s čímkoliv z výše uvedeného nevíte rady, nebo byste potřebovali poradit, neváhejte a využijte bezplatnou dluhovou poradnu Člověka v tísni skrze následující kontakty:


💻www.milostiveleto.cz


💻www.cervenesluchatko.cz


📞770 600 800
10.12.2021

Máte zájem o kotlíkovou dotaci? Vyplňte dotazník.

Také v roce 2022 chce Jihomoravský kraj nabídnout svým občanům možnost získat finanční podporu na výměnu starých neekologických zdrojů vytápění. Výše finanční alokace, kterou Jihomoravský kraj pro své občany získá, se bude odvíjet od počtu potenciálních žadatelů o dotaci. Za účelem zjištění počtu zájemců o dotaci byl vytvořen dotazník.

Městská část není poskytovatelem této dotace, a s případnými dotazy se tedy obracejte na příslušné pracovníky Krajského úřadu Jihomoravského kraje.


12.04.2021

Začíná svoz bioodpadu, živočišné zbytky tam ale nepatří

V polovině dubna se v ulicích naší městské části i celého města Brna objeví první hnědé popelnice na biologicky rozložitelný odpad z domácností. Seznam stanovišť naleznete zde


Do nádob lze odkládat kuchyňské zbytky potravin rostlinného původu, slupky a odřezky ovoce a zeleniny, jadřince, pokojové rostliny a hlínu z květináčů. Naopak do nich nepatří živočišné zbytky (maso, kosti, kůže), mléčné zbytky (sýry, jogurty, mléko), kuchyňský olej, veškeré obaly, noviny, pleny, kapesníky, cigarety, exkrementy a uhynulá zvířata. Z kapacitních důvodů není vhodné plnit je posekanou trávou, větvemi, listím a dalším odpadem ze zahrádek.


Zpráva společnosti SAKO je zde.     


 Copyright © Statutární město Brno, městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Všechna práva vyhrazena.

Publikační systém WebGet© IT STUDIO s.r.o., 2002-2022