ÚMČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Palackého nám. 11, 621 00 Brno | e-mail: sekr@reckovice.brno.cz | Úřední hodiny: Po, St 8:00-17:00 | datová schránka: py6bvvq

Telefon: 541 421 711

Úvod | Napište nám | Mapa serveru | Tisk článku

Aktuality

14.01.2021

Očkování proti COVID-19

Očkování proti COVID-19 pro seniory 80+
Volejte na bezplatné linky
Tel: 1221
Tel: 800 129 921
registrace.uzis.cz
Registrujte se od 15. 1. 2021
po - pá 8:00 - 16:00

Jihomoravský kraj


08.01.2021

Chceme pomáhat i nadále, tentokrát místní ekonomice

Současná nepříznivá situace nedopadá negativně pouze na občany, ale také na místní podnikatele a firmy tvořící síť soukromých služeb potřebných pro zajištění kvalitního života v městské části. Bez všech těchto podnikatelů a firem poskytujících nejrozličnější služby našim spoluobčanům, od prodeje základních potravin přes gastronomii, kavárny a cukrárny, řeznictví až po hodinářství, opraváře a mnoho dalších, by městská část nemohla fungovat. Moc dobře si uvědomujeme, pod jakým tlakem v letošním roce tito lidé, naši sousedé a známí, jsou, a stejně jako ostatním lidem jim chceme pomáhat tuto situaci zvládnout.
Bohužel z pohledu konkrétních forem pomoci jsou možnosti městské části opravdu velmi omezené. V případech, kde podnikatelé či firmy jsou v nájmu u městské části, jsme se snažili umožnit odpuštění části nájmu, nicméně tato forma pomoci je omezena pouze na situace, kde existuje nájemní vztah mezi městskou částí a podnikatelským subjektem. V ostatních případech to možné není. Proto jsme hledali další potenciální možnosti a formy, jak bychom mohli pomoci i ostatním místním živnostníkům a podnikatelům, a proto aktuálně přicházíme na základě schválení radou městské části s možností jednorázové bezplatné inzerce pro subjekty s místem provozování podnikání v městské části Brno-Řečkovice a Mokrá Hora. Jedná se o inzerci ve zpravodaji ŘEČ v číslech leden až duben 2021 s měsíčním nákladem téměř 8000 výtisků. Tato jednorázová inzerce je omezena velikostí inzerátu maximálně ¼ stránky (tj. velikost maximálně 90 x 130 mm). Pokud bude inzerát většího rozměru, odečte se od celkové ceny inzerce částka odpovídající ¼ stránky inzerce dle obvyklého ceníku ŘEČ (dle aktuálního inzertního ceníku zpravodaje ŘEČ jde až o 8190 Kč bez DPH). Svoje návrhy na inzerci za předpokladu výše uvedených podmínek prosím zasílejte na e-mail rec_zpravodaj@reckovice.brno.cz do uzávěrky pro dané číslo. V e-mailu prosím uvádějte informaci, že žádáte o využití tohoto voucheru, a místo provozování podnikání.
V pomoci místní ekonomice chceme ale jít dále a i přes své omezené možnosti být maximálně nápomocni. Ať už tedy tuto možnost jednorázové bezplatné inzerce ve zpravodaji ŘEČ využijete nebo ne, budeme také moc rádi, když nám dáte vědět aktuální informaci o Vašem podnikání v naší městské části (zejména služby přímo občanům, maloobchod). Připravujeme aktuální ucelený přehled těchto soukromých služeb v naší městské části, který bychom následně rádi zveřejnili online či offline. Zdá se to možná nepochopitelné a určitě to znáte také, ale kolikrát narážíme na dotazy spoluobčanů, kteří poptávají určitou službu a nevědí třeba o tom, že ji mohou najít přímo v městské části a nemusí kvůli tomu třeba do centra a podobně. Zašlete nám prosím tuto informaci na e-mail filip.hruza@reckovice.brno.cz v následujícím formátu: 1) název firmy či provozovny; 2) adresa provozovny v městské části; 3) všechny aktuální kontakty (telefony, e-maily, www a jiné); 4) oblasti podnikání, resp. poskytované služby (cca 5-10 klíčových slov); 5) krátký popis podnikání, historie či přednosti (max. 100 slov).
Filip Hrůza, místostarosta


16.12.2020

PROVOZ ÚMČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora od 22. 10. 2020 do odvolání

Vzhledem k současné epidemiologické situaci a v návaznosti na usnesení Vlády ČR ze dne 21. 10. 2020 č. 1080 o přijetí krizového opatření je provoz ÚMČ od 22. 10. 2020 do odvolání stanoven takto:

Úřední hodiny Úřadu městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora:

Pondělí 8 - 13 hodin

Středa 12 – 17 hodin

Provoz podatelny: pondělí a středa 8 – 17 hodin, úterý a čtvrtek 8 – 13 hodin, pátek 9 – 12 hodin
(k případným osobním podáním mimo výše uvedenou dobu lze využít schránku umístěnou na vstupních dveří budovy úřadu)

VSTUP DO BUDOVY NENÍ VOLNĚ PŘÍSTUPNÝ.

V nutném případě za Vámi příslušný pracovník zajde k podatelně.

Pro spojení s příslušným pracovníkem použijte telefon před podatelnou, kde je umístěn i seznam zaměstnanců vč. telefonních klapek, nebo požádejte o spojení pracovníka podatelny.

Žádáme občany, aby upřednostňovali:
• písemný, elektronický a telefonický kontakt před osobním kontaktem ve všech případech, kdy je to možné,
• bezhotovostní platební styk pro úhrady plateb. Pro informaci o bankovním spojení je možné kontaktovat příslušného pracovníka telefonicky nebo e-mailem.

Doporučujeme před případnou osobní návštěvou úřadu kontaktovat příslušného pracovníka telefonicky a dohodnout s ním možný způsob vyřízení dané záležitosti (vždy, kdy je to možné, se upřednostní elektronická komunikace) a případně konkrétní termín osobní návštěvy úřadu.

Veškeré kontakty jsou k dispozici na webových stránkách naší městské části www.reckovice.brno.cz, příp. můžete kontaktovat pracovníka podatelny na tel. čísle: 541 421 711 pro získání informace o telefonním nebo e-mailovém spojení na konkrétního pracovníka.

Tyto podmínky provozu se podle aktuálního vývoje situace mohou průběžně změnit. O změnách Vás budeme informovat.


28.07.2020

S elektroodpadem i k poště nebo na Novoměstskou 3

Kromě sběrného střediska odpadů v ul. Hapalově je od 28. července 2020 možné odložit drobný elektroodpad i do červených kontejnerů společnosti ASEKOL. Jeden je umístěn na parkovišti u pošty ve středisku Vysočina, druhý u domu Novoměstská 3. Ukládat do nich lze drobný elektroodpad kromě zářivek, televizorů a monitorů. Zvláštní vhazovací otvor je určen na baterie a akumulátory.


11.03.2020

Provoz na regionálních linkách IDS JMK podle jízdních řádů, které platily o jarních prázdninách

Vážení cestující!
Dovolujeme si Vás informovat, že v souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v uzavření všech škol v České republice kvůli zamezení šíření koronaviru bude s platností od čtvrtka 12.3.2020 do odvolání provoz na všech regionálních linkách IDS JMK veden podle jízdních řádů, které platily o jarních prázdninách. Omezení se tak týká prakticky pouze posilových školních spojů. Opatření se netýká linek 1 až 99 ve městě Brně. Změněné jízdní řády budou zahrnuty do vyhledávačů spojení předběžně zítra 11.3.2020 odpoledne .

Je možné, že se situace bude měnit podle aktuálního vývoje. Sleduje prosím web www.idsjmk.cz a pro situaci v brněnské městské dopravě i web www.dpmb.cz.

KORDIS JMK, a.s.
koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje
10.3.2020


23.03.2018

Pálit rostlinné zbytky můžeme v Řečkovicích a na Mokré Hoře ve středu, pátek a sobotu od 9 do 21 hod

Tuto změnu přinesla vyhláška č. 19/2017, kterou se stanovují podmínky pro spalování suchých rostlinných materiálů ve statutárním městě Brně. Celoměstsky je na otevřeném ohništi zakázáno pálení těchto materiálů za účelem jejich odstranění v neděli, ve státem uznávaný svátek a v době vyhlášení vzniku smogové situace. Pálit jiné než suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami zakazuje zákon na ochranu ovzduší.


V minulosti na území naší městské části taková omezení neplatila. Zpřísnění v této oblasti má vést ke zlepšování kvality ovzduší.Copyright © Statutární město Brno, městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Všechna práva vyhrazena.

Publikační systém WebGet© IT STUDIO s.r.o., 2002-2021