ÚMČ Brno-Řečkovice a Mokrá Hora, Palackého nám. 11, 621 00 Brno | e-mail: sekr@reckovice.brno.cz | Úřední hodiny: Po, St 8:00-17:00 | datová schránka: py6bvvq

Telefon: 541 421 711

Úvod | Napište nám | Mapa serveru | Tisk článku
PinCity

ANKETA

Co očekáváte od nové internetové prezentace?

Ukázat výsledky

Historicky vzato je provozování jakéhokoliv tělocvičného a sportovního konání projevem kulturní vyspělosti a úrovně obyvatel. Zejména z hlediska zdravotního je proto třeba obecně podporovat všechny druhy a formy tělesného pohybu u všech věkových kategorií, zejména však u dětí a mládeže. Toto je vyjádřeno v zákoně č. 115/2001 Sb., o podpoře sportu, kde se vymezuje postavení sportu ve společnosti jako veřejně prospěšná činnost.
K naplnění výše uvedeného je na území naší MČ vybudována řada veřejně přístupných pískovišť a dětských hřišť. K rozličným pohybovým aktivitám jsou dále vhodné rozsáhlé příměstské lesy.
V učebním programu všech základních a středních škol je tělesná výchova, provozovaná ve školních tělocvičnách a hřištích, u kterých zřizovatelé v odpoledních a večerních hodinách umožňují jejich další využití pro organizovanou tělovýchovu a sport.
Dále uvádíme možnosti provozování organizované tělocvičné a sportovní činnosti prostřednictvím sportovních subjektů, které mají v naší MČ svá sídla, nebo zde působí:

Zápasnický klub TAK Hellas Brno

Oddíl národní házené 1. NH Brno

Tělocvičná jednota Sokol Brno - Řečkovice

Orel - Jednota Brno - Řečkovice

Fotbalový klub SK Řečkovice

Občanské sdružení SHL Řečkovice

Kaisen Karate Klub

Ski Klub Junior Brno

Baseballový klub Navisys Hroši Brno

Basketbalový klub žen Valosun Brno

Ekol Team Triatlon Brno

 

Copyright © Statutární město Brno, městská část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Všechna práva vyhrazena.

Publikační systém WebGet© IT STUDIO s.r.o., 2002-2024